Select PageRapsiõli

Ajalugu

Nimetus raps võeti kasutusele inglise keeles 14.sajandi lõpus. 2000. aastal oli raps maailmas sojaoa ja õlipalmi järel tähtsuselt kolmas toiduõli tooraine.

 

Päritolu

Risso rapsiõli toodetakse Saksamaal kasvatatud rapsi seemnetest ja seda müüakse Balti turul alates 1993. aastast.

 

Kvaliteet

Rapsiõli on kõikidest igapäevaselt kasutatavatest toiduõlidest kõige tervislikum. Võrreldes teiste tavapäraste toiduõlidega sisaldab rapsiõli kõige vähem küllastunud rasvhappeid ja kõige rohkem monoküllastumata rasvhappeid. Lisaks sisaldab rapsiõli rohkelt oomega-3-rasvhappeid.

 

Kasutamine

Rapsiõli on väga mitmekülgselt kasutatav neutraalse maitsega õli sobides nii salatitesse, küpsetamiseks, praadimiseks kui ka friteerimiseks.

D-Vitamiiniga rikastatud rapsiõli

D-vitamiini kutsutakse ka päikesevitamiiniks, sest organism toodab seda nahas päikesevalguse mõjul. Pimedatel sügis-ja talvepäevadel, kui päikesevalgust on vähe, sobib Risso rapsiõli täiendavaks D-vitamiini allikaks.

Kvaliteet

Lisaks D-vitamiinile sisaldab Risso rapsiõli looduslikult palju antioksüdante ja E-vitamiini, rohkelt küllastumata rasvhappeid ja oomega-3-rasvhappeid. Valguskindel pakend tagab õli parimate omaduste pikemaajalise säilimise.

Kasutamine

D-vitamiiniga rikastatud rapsiõli on mitmekülgselt kasutatav neutraalse maitsega õli, mis sobib eelkõige salatitesse ja küpsetamiseks, aga ka kergeks praadimiseks madalal temperatuuril. 1 teelusikatäis ( 10g) moodustab 10% soovitatavast päevasest D-vitamiini kogusest.

Maisiõli

Ajalugu

Mais on teravili, mida kasvatati Mesoameerikas juba eelajaloolisel ajal. 16. sajandi alguses tõid maadeavastajad ja kaupmehed maisi ka Euroopasse. Esmakordselt valmistati toiduvalmistamiseks mõeldud maisiõli Indianas 1898. aastal ja seda kutsuti „mazoil“´iks.


Päritolu

Risso maisiõli toodetakse peamiselt Euroopas kasvatatud maisi idudest ja see on Balti turul müügil alates 1993. aastast.


Kvaliteet

Maisiõli hinnatakse kõrgelt laia kasutusvaldkonna, rikkaliku maitse ja tervislike omaduste poolest. Maisiõli on kontsentreeritud energiaallikas mis sisaldab organismile vajalikke rasvhappeid ja E-vitamiini ning on rikas polüküllastumata rasvhapete poolest.


Kasutamine

Rikkaliku kuldkollase värvusega ja kergelt magusa maitsega maisiõli kasutatakse nii külmades kui kuumades toitudes – külmade kastmete, majoneeside ja salatite valmistamiseks, küpsetamisel ning pagaritoodetes.

Päevalilleõli

Ajalugu

Päevalilleseemned toodi Euroopasse 16. sajandil Kesk-Ameerikast. Esmakordselt toodeti päevalilleõli 1835. aastal Venemaal, kus see on endiselt väga populaarne toiduõli.


Päritolu

Risso päevalilleõli toodetakse peamiselt Prantsusmaal kasvatatud päevalilleseemnetest. Balti turul on Risso päevalilleõli müügil alates 1993. aastast.


Kvaliteet

Päevalilleõli on heleda värvi ja õrna maitsega ning sisaldab rohkem E-vitamiini kui muud taimeõlid. See õli on rikas küllastumata rasvade, eriti polüküllastumata rasvhapete poolest.


Kasutamine

Päevalilleõli sobib eelkõige praadimiseks kõrgel temperatuuril, aga ka ahjuroogade valmistamiseks, küpsetamiseks ja friteerimiseks. Samuti sobib salatitele lisamiseks.

REGISTREERI OSTUTŠEKK

NB! Hoia oma ostutšekk kampaania lõpuni alles. ​